ME
NU

Марина Шарапа

Партнер, адвокат

Телефон:

+380 44 390 55 33
Про юриста

Марина є партнером практики транзакцій з публічним сектором, яка включає державно-приватне партнерство, приватизацію, оренду, спільну діяльність та інші угоди, пов'язані з державною і комунальною власністю. Також Марина є експертом у сфері транспорту та інфраструктури. В межах відносин з державними органами (Government Relations) Марина спеціалізується у представництві інтересів бізнесу в питаннях впровадження галузевих політик та реформ.

Додаткова
інформація
 • Досвід

  Марина має понад 25 років досвіду роботи в юридичній сфері. В 1996 році розпочала юридичну кар’єру у Фонді державного майна України, органі виконавчої влади, який відповідає за приватизацію, оренду та управління державними активами. З 1999 року очолила сектор претензійно-позовної роботи в юридичному департаменті Фонду. Впродовж майже десяти років безпосередньо вела та контролювала судові процеси за участю Фонду державного майна України та його регіональних органів у всіх національних судах. В 2005 році залишила державну посаду та виступила співзасновником юридичної фірми.

   

  До початку роботи в Arzinger працювала понад 16 років на посаді партнера AGRECA, вузькоспеціалізованої юридичної фірми у сфері транспорту та інфраструктури. Правова експертиза фірми охоплювала весь спектр транзакцій, пов'язаних з державною власністю.

   

  Марина спеціалізується на супроводі проєктів ДПП/концесії, приватизаційних угод та оренди. Неодноразово залучалася у якості локального експерта до реалізації проєктів ДПП/концесії, які виконувалися за підтримки групи Світового Банку. Марина також має досвід підготовки приватних ініціатив щодо реалізації проєктів державно-приватного партнерства в портовій сфері.

   

  В межах відносин з державними органами Марина залучалася до розробки та супроводу законопроєкту "Про залізничний транспорт", законопроектів щодо спрощення процедур, пов'язаних із будівництвом об'єктів гідротехнічної інфраструктури, чисельних проєктів підзаконних актів у портовій сфері.

 • Освіта

  Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, диплом спеціаліста з правознавства, 1996 рік

  Національний інститут інтелектуальної власності, диплом магістра, 2010 рік

  Сертифікований курс PPP Professional CP3PÒ (Foundation), 2021 рік.

 • Публічна діяльність

  Протягом 2018-2019 років Марина виконувала обов'язки позаштатного консультанта Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації Верховної Ради України (2018-2019).

   

  У якості галузевого експерта Марина залучена до роботи Логістичного комітету Європейської бізнес асоціації в Україні, яка полягає у підтримці членів комітету в процесі обговорення найбільш релевантних змін до законодавства та галузевих політик. Співпраця з Логістичним комітетом ЕВА також передбачає допомогу в проведенні Інфраструктурного дня, щорічного заходу, присвяченого статну розвитку транспортних секторів та результатам опитування учасників ринку для визначення Інфраструктурного індексу.

   

  Марина є автором чисельних публікацій в різноманітних ділових, галузевих та юридичних виданнях.

 • Відзнаки та нагороди

  За даними рейтингу видання Ukrainian Law Firms for Foreign Clients протягом 2019-2020 років Марина відзначена як провідний експерт з питань регулювання діяльності транспортної інфраструктури та супроводу інвестиційних проектів.

 • Членство в організаціях

  Американська торговельна палата в Україні

  Європейська бізнес асоціація в Україні

  Київська обласна колегія адвокатів

 • Мови

  Українська,