ME
NU
main_bg
Що можна
компенсувати?

Принцип повного відшкодування за міжнародно-протиправні дії та принцип компенсації ринкової вартості інвестицій дозволяють просити арбітраж присудити інвестору прямі збитки, втрачену вигоду, втрату ринкової капіталізації бізнесу та інші види збитків, якщо такі виникають.

Чому важливо запускати процес збору фактів та відшкодувань уже зараз

1. Ми рекомендуємо оперативно збирати всі доступні докази та інформацію про порушення прав інвестора, адже документи з часом можуть бути знищені, а контакти з працівниками та іншими свідками – втрачені.
2. Окрім того, уже зараз варто розпочинати роботу над оцінкою розмірів заподіяних збитків.

3. Зібрані докази та підготовлений висновок про розміри заподіяних збитків можна буде використати для звернення за відшкодуванням до більшості міжнародних форумів.

Найважливіші моменти у зборі інформації:

Потенційним скаржникам потрібно буде довести, що вони (1) володіють майном / інвестицією, яка (2) зазнала шкоди (3) внаслідок агресії рф проти України. Для цього потрібно зібрати:

(1) Докази щодо особи позивача та майна / інвестиції (з детальним описом її якісних та кількісних характеристик):

 • зібрати документи, які підтверджують особу та походження компанії чи фізичної особи;
 • зібрати документи на підтвердження права власності чи користування об'єктом, який зазнав шкоди; інші документи, які підтверджують характеристики, ринкову вартість до моменту повномасштабного вторгнення та інші особливості інвестиції.


(2) Докази щодо шкоди, яка заподіяна внаслідок війни росії проти України.

 • Якщо відбулося фізичне пошкодження об'єкта, варто зібрати усі можливі фото- та відео- докази, покази свідків, можна використовувати матеріали з публічних джерел. Потрібно також довести, що це пошкодження заподіяне саме внаслідок війни, наприклад, що у певній місцевості у відповідний момент велися бойові дії або відбувалися ракетні обстріли.
 • Якщо сам об'єкт не постраждав, а втрати спричинені неможливістю вести звичайну діяльність протягом певного часу, потрібно підтвердити, що бізнес не працює/не працював, і пояснити, з яких причин – наприклад, надати інформацію про те, що у певному місці регулярно відбуваються обстріли, або про те, що об'єкт не міг використовуватися певний час через тимчасову окупацію.
 • До збитків також можна включити вартість відновлення об'єкта, недоотриману орендну плату тощо.
 • Найкращим доказом на підтвердження розміру збитків слугуватиме експертний висновок.
main_bg
Міжнародний інвестиційний арбітраж

Міжнародний інвестиційний арбітраж зараз є єдиним доступним, надійним та ефективним способом отримати компенсацію від РФ.

Переваги арбітражу:
 1. Експертиза, репутація та досвід вже вирішених справ, у яких позивачам присуджували великі розміри компенсації (справа Yukos).
 2. Можливість отримати компенсацію прямих та непрямих збитків.
 3. Наявна практика міжнародних арбітражів у "кримських справах".
 4. Зміни у підходах арбітражів відповідно до розвитку міжнародного публічного права – нещодавнє рішення ЄСПЛ щодо юрисдикції у справі щодо Донбасу може відкрити двері для позовів інвесторів щодо втрат інвестицій на окупованих у 2014 територіях Донецької та Луганської областей.
 5. Визнання, повага та можливість примусового виконання рішення арбітражу у будь-якій країні світу.
 6. Гнучкий підхід до строків позовної давності (можна подавати позови за відшкодування збитків, які були заподіяні ще з 2014 року).
 7. Відсотки на присуджені суми, які нараховуються за час арбітражного розгляду і аж до фактичного виконання рішення арбітражу.
Наші кейси
Budhouse Group

Консультування та представництво Budhouse Group у процесі збору доказів та фіксації збитків, що були завдані внаслідок ракетних обстрілів росією ТЦ "Нікольський" у Харкові. Консультування клієнта щодо загальної стратегії та в процесі збору доказів для цілей майбутніх міжнародних процесів, представництво клієнта як потерпілого в кримінальному провадженні, консультування щодо оцінки збитків (в т.ч. упущеної вигоди, втрати ринкової капіталізації).

pic_bg
Українська рада торгових центрів

Консультування Української ради торгових центрів з питань збору доказів та фіксації збитків власниками торгових центрів для підготовки групових позовів проти росії в інвестиційному арбітражі.

pic_bg
Riviera Group

Консультування Riviera Group щодо фіксації та оцінки збитків від війни у вигляді упущеної вигоди.

pic_bg
Понад 10 справ у ЄСПЛ для українських компаній щодо збитків, заподіяних війною

Arzinger підготував та подав заяви в ЄСПЛ для великих українських компаній, як щодо втрати майна на тимчасово окупованих територіях, так і від обстрілів та бомбардувань.

pic_bg
Один із найбільших світових автомобільних концернів

Представництво одного з найбільших світових автомобільних та машинобудівних концернів як потерпілого у кримінальному провадженні за фактом знищення майна в околицях Києва в перші тижні вторгнення росії.

pic_bg
Мережа роздрібного продажу пива

Консультування мережі роздрібного продажу пива щодо збору доказів та фіксації збитків від війни.

pic_bg
Український виробник міцних алкогольних напоїв

Консультування великого українського виробника міцних алкогольних напоїв щодо збору доказів та фіксації збитків від війни, зокрема, щодо об'єктів, які досі знаходяться на окупованій території.

pic_bg
Один із найбільших міжнародних зернотрейдерів

Консультування одного із найбільших міжнародних зернотрейдерів та супровід у зборі й аналізі документів, необхідних для підтвердження завданих збитків, у тому числі упущеної вигоди, у зв'язку із повномасштабним вторгненням російської федерації в Україну та обмеженнями експорту продукції.

pic_bg
Завантажити більше
Публікації
КОРИСНО ЗНАТИ

Росія заплатить
Проєкт зі збору, оцінки й аналізу інформації про матеріальні втрати України від війни з Росією

Kyiv School of Economics
Контакти
Партнер-засновник і керуючий партнер, адвокат
Партнер-засновник, адвокат
Радник, адвокат
Cтарший юрист, Aдвокат
Надіслати повідомлення