ME
NU

Андрій Підгайний

Партнер, адвокат

Телефон:

+380 44 390 55 33
Про юриста

Андрій є партнером практики транзакцій з публічним сектором, яка об'єднує державно-приватне партнерство, приватизацію, оренду, спільну діяльність та інші угоди, пов'язані з державною і комунальною власністю. Андрій також спеціалізується у відносинах з державними органами (Government Relations), сфокусованих на представництві інтересів бізнесу у регуляторних питаннях, впровадженні галузевих реформ та політик. Галузева експертиза Андрія охоплює транспортну інфраструктуру.

Додаткова
інформація
 • Досвід

  Андрій має понад 25 років досвіду роботи в юридичній сфері. В 1994 році розпочав юридичну кар’єру у Фонді державного майна України, органі виконавчої влади, який відповідає за приватизацію, оренду та управління державними активами. З 1997 року очолив юридичний департамент Фонду. Безпосередньо займався розробкою нормативних актів з питань приватизації, управління та оренди. Брав активну участь у впровадженні в Україні концепції індивідуальної приватизації (case-by-case privatization) із залученням зовнішніх радників. В 2005 році залишив державну посаду та виступив співзасновником юридичної фірми.

   

  До початку роботи в Arzinger працював понад 16 років на посаді керуючого партнера AGRECA, вузькоспеціалізованої юридичної фірми у сфері транспорту та інфраструктури. Правова експертиза фірми охоплювала весь спектр транзакцій, пов'язаних з державною власністю.

   

  Андрій спеціалізується на супроводі приватизаційних угод, а також проєктів ДПП/концесії. Неодноразово залучався у якості локального експерта до реалізації проєктів ДПП/концесії, які виконувалися за підтримки групи Світового Банку. Андрій також має досвід підготовки приватних ініціатив щодо реалізації проєктів державно-приватного партнерства.

   

  В межах відносин з державними органами Андрій залучався до розробки та супроводу Закону України "Про морські порти України", а після його вступу в дію, до виконання заходів з впровадження портової реформи: розробка підзаконних актів, реорганізація морських портів – державних підприємств, заснування Адміністрації морських портів України.

 • Освіта

  Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, диплом спеціаліста з правознавства, 1996 рік.

  Сертифікований курс PPP Professional CP3PÒ (Foundation), 2021 рік

 • Публічна діяльність

  Андрій надавав юридичну підтримку Міністерству інфраструктури України в рамках впровадження портової реформи 2012-2013 років. Він також є співавтором звіту Світового Банку "Вдосконалення управління портовою галуззю України" (2020), присвяченого подальшій портовій реформі на основі імплементації моделі адміністрування Landlord Port.

   

  У якості галузевого експерта Андрій залучений до роботи Логістичного комітету Європейської бізнес асоціації в Україні, яка полягає у підтримці членів комітету в процесі обговорення найбільш релевантних змін до законодавства та галузевих політик. Співпраця з Логістичним комітетом ЕВА також передбачає допомогу в проведенні Інфраструктурного дня, щорічного заходу, присвяченого статну розвитку транспортних секторів та результатам опитування учасників ринку для визначення Інфраструктурного індексу.

   

  Андрій є автором десятків публікацій в різноманітних ділових, галузевих та юридичних виданнях.

 • Відзнаки та нагороди

  За даними рейтингу видання Ukrainian Law Firms for Foreign Clients протягом 2019-2020 років Андрій відзначений як провідний експерт з питань регулювання діяльності транспортної інфраструктури та супроводу інвестиційних проектів.

 • Членство в організаціях

  Американська торговельна палата в Україні

  Європейська бізнес асоціація в Україні

  Київська обласна колегія адвокатів

 • Мови

  Українська,