ME
NU
Квітень 14, 2022

Поради українцям за кордоном: ініціатива Multilaw та Arzinger

Міжнародна юридична мережа Multilaw у співпраці з провідними юридичними фірмами підготувала відповіді на найпоширеніші питання, які виникають в українців за кордоном.

 

Перші дні в чужій країні для кожної родини, якій довелось евакуюватись з України, нерозривно пов'язані зі стресом. Щоб допомогти громадянам України швидше адаптуватись до нехай і тимчасового, проте нового середовища, мережа Multilaw створила ресурс, який містить інформацію про юридичні аспекти допомоги українцям. Інформація зібрана за посиланням: https://cutt.ly/LSNlpIK.

 

Ініціатива покриває пояснення до найбільш частих питань, які виникають в українців за кордоном:

 

  • Як в’їхати у країну? (чи потрібен карантин, паспорт та віза)
  • Як діяти, якщо ви вирішили залишитися в країні? (на який статус можна розраховувати і що він дає; як і де офіційно реєструватися для перебування; чи можна працювати; як можна отримати медичну допомогу)
  • Як і де вчити дітей? (дитячі садки, школи, університети)
  • Чи є обмеження на виїзд?

 

Відповіді на ці та інші запитання підготували фахові юристи кожної країни. Над проєктом з боку Arzinger працювали партнер Тарас Кислий, радниця Алеся Павлинська та радник Ярослав Чекер.

 

«Підтримка, яку отримала і продовжує отримувати Україна у війні проти росії, величезна. У випадку з цією ініціативою нам вдалося об'єднати пропозицію допомоги від юристів з багатьох країн та попит на неї серед наших співгромадян в успішний проєкт, який допомагає мільйонам українців знайти актуальні відповіді на питання на одному ресурсі, не витрачаючи час та зайві сили, –  коментує Тарас Кислий. – Ця ініціатива охоплює близько 40 країн, а загальний обсяг інформації сягає більше 1000 сторінок. Ми зрозуміли, що долучилися до розробки справді корисного продукту, коли нам почали пересилати посилання на нього вже наші клієнти та знайомі зі схвальними відгуками».

 

Основну роль у підготовці консультацій в десятках країн відіграла міжнародна мережа юридичних фірм Multilaw. Мережа покриває більшість країн, де потенційно могли опинитись наші громадяни. Юридичні фірми, які є членами мережі, оперативно надали необхідну інформацію pro bono (тобто безкоштовно). Там, де покриття мережі відсутнє, підключилась інша аналогічна мережа Interlaw.

 

Варто зазначити, що дані постійно оновлюються, адже зміни у законодавстві впроваджуються на регулярній основі. Переклад українською допомагає робити команда American Chamber of Commerce in Ukraine.

 

 

*** 

Arzingerє провідною незалежною українською юридичною фірмою, що з 2002 року надає високоякісні юридичні послуги міжнародним та вітчизняним компаніям. Фірма має головний офіс в Києві, а також два регіональні офіси в Західній та Південній Україні, що дозволяє надавати якісну юридичну підтримку клієнтам по всій Україні. 

Щоб першими дізнаватися про наші новини

Підписатися