ME
NU
Березень 14, 2023

Arzinger успішно захистила інтереси організації Кronospan

Arzinger успішно захистила інтереси організації Kronospan щодо оскарження висновку про оцінку впливу на довкілля (ОВД). Цей висновок був виданий клієнту для будівництва у Рівненській області найбільшого в Україні заводу з виробництва ДСП і OSB плит. Однак громадська організація подала позов проти клієнта щодо законності висновку про оцінку впливу на довкілля.  

 

Робота полягала у трьох судових спорах:

  1. у першому спорі, 20 січня цього року, Верховний Суд залишив касаційну скаргу громадської організації без задоволення, a рішення суду апеляційної інстанції, яким відмовлено у задоволенні позову – без змін;
  2. у другому спорі, 31 січня цього року, Восьмий апеляційний адміністративний суд залишив апеляційну скаргу іншої громадської організації без задоволення, a рішення суду першої інстанції про відмову у задоволенні позову - без змін;
  3. у третьому спорі, 1 березня цього року, Верховний Суд залишив касаційну скаргу зацікавленої особи без задоволення, a рішення суду першої та апеляційної інстанції, якими відмовлено у задоволенні позову – без змін.

 

Вартість вже вкладених інвестицій клієнта у будівництво заводу станом на дату винесення судових рішень оцінюється майже у 400 млн євро.  

 

Завдяки розробленій та ефективно реалізованій стратегії захисту, суди у всіх трьох справах підтримали доводи адвокатів Arzinger щодо законності оскаржуваного висновку з ОВД, дотримання підприємством встановленої процедури її проведення, відсутності негативного впливу від планованої діяльності на межі нормативно-захисної зони та ін.

Верховний Суд підтримав ключові правові позиції, сформовані адвокатами Arzinger. Примітно, що такі правові висновки застосовуватимуться судами ще у багатьох подібних справах щодо оскарження висновків з ОВД.

Над проєктом працювала команда у складі: адвоката Наталії Анохіної, юриста та адвоката Андрія Сало, молодших юристок Вікторії Кравченко та Мар’яни Ситар, під керівництвом партнера Ярослава Чекера та колишнього партнера Маркіяна Мальського.  

 

Довідково: Kronospan – один із найбільших в світі виробників деревних панелей та супутніх товарів, має заводи по всій Європі та світі (більше 40 підрозділів). В Україні працює майже 20 років. 

Щоб першими дізнаватися про наші новини

Підписатися