ME
NU
Професійна експертиза у енергетичній галузі

Arzinger є одним із лідерів серед юридичних фірм в Україні, які надають юридичні послуги учасникам та інвесторам ринку енергетики. Наша професійна експертиза у енергетичній галузі відмічена у рейтингах Energy Community, Chambers&Partners, IFL 1000 та The Legal 500.
Юристи нашої енергетичної команди мають великий досвід роботи у найбільших приватних енергетичних компаніях України. Вони брали участь в антимонопольних розслідуваннях та судових і арбітражних спорах на ринку електроенергії, супроводжували експорт електричної енергії та вугілля, трейдингові операції з енергоресурсами в ЄС, операції купівлі та продажу електроенергії в Україні, долучалися до розробки законодавства про лібералізацію ринку електричної енергії.

Правова допомога національним та іноземним компаніям

Ми надавали і надаємо правову допомогу національним та іноземним компаніям, що працюють на ринках газу, нафти, електроенергії, зокрема виробникам електроенергії із відновлювальних  джерел енергії та компаніям, які займаються когенерацією — комбінованим виробництвом електроенергії та тепла. Серед наших клієнтів — потужна компанія, що реалізує інвестиційні проекти у геологорозвідувальній діяльності, компанія, що входить до міжнародної групи енергетичних та нафтохімічних компаній та займається видобутком нафти та газу, мировий лідер з трейдингу енергопродуктами, незалежна компанія з розвідки та видобутку нафти й газу в Україні та багато інших.

Серед наших проектів в енергетиці
 • представництво у судових та арбітражних процесах
 • супроводження антимонопольних розслідувань
 • супровід митного оформлення, оподаткування, ліцензування і сертифікації діяльності в енергетиці
 • приватизація, придбання активів, реструктуризація та будівництво.

 

 

Юристи енергетичної команди Arzinger спеціалізуються, зокрема, на таких галузях

 

 • ENERGY ANTITRUST: правовий супровід розслідувань і справ АМКУ щодо зловживань монопольним становищем учасників ринків енергетики та антиконкурентних узгоджених дій між суб’єктами цього ринку; отримання дозволів на узгоджені дії та концентрації; оскарження публічних закупівель в АМКУ та в судовому порядку.
 • ENERGY DISPUTES: представництво інтересів інвесторів в арбітражних спорах, захист інтересів учасників ринку енергетики в судовому порядку: участь у спорах, що виникають з приводу виробництва, постачання, розподілу електроенергії та газу, спори з регулятором — Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, спори із системним оператором, суди із аукціонним офісом щодо надання доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України для експорту та імпорту електричної енергії.
 • ENERGY M&A & INVESTMENTS: юридичний супровід злиття та поглинань на ринках електричної енергії та газу, розроблення оптимальних корпоративних структур для учасників ринку енергетики, враховуючи податкові аспекти; структурування транзакцій, створення ефективної моделі корпоративного управління та консультування з усіх питань корпоративного управління; проведення загальних зборів; консультування та правова допомога у питаннях корпоратизації та реструктуризації активів, простого й синдикованого кредитування; фінансування будівництва та придбання нерухомості; проектне фінансування
 • REGULATORY: консультування із питань взаємодії з регулятором – НКРЕКП: отримання ліцензій, проходження перевірок дотримання ліцензованої діяльності, «енергетичний аудит» — перевірка виконання дотримання ліцензійних умов, розробка заходів із мінімізації ризиків притягнення до відповідальності.

Ми надаємо юридичні послуги у сферах видобутку, трейдингу та розподілу природного газу, видобутку та постачання вугільної продукції, генерації, постачання, розподілу, експорту, імпорту та трейдингу електроенергії, а також консультуємо з питань енергоефективності, надання комунальних послуг та затвердження тарифів, екології та правового режиму поводження з відходами. Детальніше за секторами:

 • OIL & GAS: комплексний юридичний супровід газовидобувних та газопостачальних компаній, супроводження проектів на всіх стадіях видобування, передачі, постачання газу; укладання договорів на постачання електроенергії на території ЄС за формою EFET.
 • POWER: правова допомога компаніям, що працюють на ринку електроенергії — розробка договорів, допомога у закупівлі електроенергії за двосторонніми договорами, купівлі-продажу на внутрішньодобовому ринку та ринку на добу наперед, трейдингу, виробництві та постачанні електричної енергії; юридичний супровід виробництва електроенергії з біомаси; юридична підтримка експорту та імпорту електричної енергії: правовий супровід участі в аукціонах на доступ до міждержавного перетину, закупівлі та продажу електроенергії на європейських ринках, укладання договорів на постачання електроенергії на території ЄС за формою EFET.
 • NUCLEAR: консультування та супроводження проектів щодо атомної енергетики, зокрема трансакційні проекти, фінансування, міжнародний арбітраж.
 • RENEWABLES: юридичне забезпечення будівництва та діяльності об’єктів відновлювальної енергетики — інвестування в сонячні електростанції та вітропарки, консультування з питань «зелених» тарифів та аукціонів для виробників електроенергії із відновлювальних джерел, юридичний супровід оформлення земельних ділянок та будівництва, кредитування та фінансування проектів.
 • ECOLOGY and WASTE: юридична допомога з питань дотримання природоохоронного законодавства, екологічної документації, правова допомога у питаннях знешкодження, утилізації, видалення, зберігання та захоронення відходів, поводження з небезпечними, радіоактивними та твердими побутовими відходами; юридична підтримка транскордонного переміщення відходів; консультування із питань раціонального використання природних ресурсів, допомога при проходженні та оскарженні результатів екологічних перевірок.
 • UTILITIES: правова допомога з питань надання послуг ЖКГ, затвердження тарифів на водопостачання, теплопостачання, електроенергію та газопостачання
 • ENERGY EFFICIENCY: правова допомога у питаннях енергоефективності та енергозбереження.
Ключові експерти
Партнер-засновник і керуючий партнер, адвокат