ME
NU
Квітень 20, 2023

Year in Review 2022: Найскладніший рік у новітній історії України

2022 рік був без сумніву найскладнішим роком у новітній історії України. На реальний розвиток подій дуже сильно вплинула війна, а економіка стала повністю підпорядкованою тому, що відбувається на полі бою. Державний та приватний сектори в Україні зазнали величезних збитків, які з кожним днем зростають через російські атаки. 

 

Як тільки ситуація почала стабілізуватися, а міжнародні партнери України налагодили постачання зброї, бізнес і суспільство повернулися до "businessasusual", наскільки це взагалі можливо під час війни. 

 

Головним викликом сьогодення залишається непередбачуваність. 

 

Кілька мільйонів українців з усіх куточків України виїхали з країни безпосередньо до або після початку вторгнення. Деякі з них уже повертаються, але більшість залишається за межами України, чекаючи на закінчення війни. Різні експерти прогнозують, що відтік мізківстане найскладнішим викликом для України в найближчі роки, і пропонують уряду вивчити цю проблему та вжити заходів для її вирішення. 

 

Загалом ми дуже оптимістично налаштовані щодо нашого майбутнього. Немає жодних сумнівів у тому, що Україна переможе у цій війні і відродиться, як птах Фенікс – це лише питання часу. Враховуючи мільярдні втрати по всій країні, Україна на десятиліття вперед залишиться найбільшим будівельним майданчиком у світі, який залучатиме мільярди інвестицій у всі сектори економіки. 

 

Враховуючи масштаби збитків, країна не матиме іншого вибору, окрім як лібералізувати законодавство, щоб створити можливості для різноманітних інвесторів з усього світу. Схеми ДПП стануть, швидше за все, надзвичайно популярним і природним інструментом залучення приватних коштів для відновлення країни – відповідні законодавчі акти вже розробляються. 

 

Україна залишається вірною європейському вибору. Окрім законодавчих змін, спричинених війною, було прийнято низку важливих законодавчих актів, спрямованих на інтеграцію до ЄС, серед яких, наприклад, довгоочікувана заборона на використання азбесту. 

 

Діджиталізація та приватизація державного сектору є важливими складовими української стратегії, і в цьому напрямку робляться дуже важливі кроки. Зокрема, регуляторна база у сфері будівництва є чудовим прикладом упорядкування з метою підвищення прозорості та усунення корупції в секторі. 

 

Фонд державного майна України, в свою чергу, провів велику роботу із внесення революційних змін до законодавства з метою виставити на продаж більшу частину державних активів і підвищити прозорість та ефективність корпоративного управління в державному секторі. 

 

Структура економіки вже кардинально змінилася. Раніше російські державні та приватні інвестори були представлені в усіх секторах економіки. Після вторгнення Україна розпочала кампанію, спрямовану на заморожування російських активів в Україні, щоб використати їх як компенсацію за збитки, завдані економіці. 

 

Тімур Бондарєв, керівний партнер  Arzinger

 

Детальніша інформація по практикам/індустріям за посиланнями: 

 

Щоб першими дізнаватися про наші новини

Підписатися