07.09.2017

Інтерв'ю "Один день із життя партнера"

Kaleidoscope

- Маркіяне, з чого починається день партнера?

День починається з вечора, навіть пізнього. Краще запрацюватися до ночі, а ніж втратити наступний день через відсутність підготовки до нього. З вечора планую наступний день, а то і тиждень, оновлюю собі таблицю завдань, переглядаю їх пріоритетність, домовляюся чи переношу внутрішні та зовнішні зустрічі, здійснюю системне планування. Як правило, наступний день завжди на 100% розписаний з чітко визначеними пріоритетами та згідно графіку. Життя за графіком допомагає системно будувати бізнес, контролювати виконання проектів та планувати наперед. Не забуваю і про здоровий дух в здоровому тілі, тому вже 7.00 ранку мене часто можна побачити в спортзалі, на сквош корті чи басейні. Фізичні навантаження допомагають виважено розсіювати туман над багатофакторними проблемами, формується чітке бачення виходу з різних складних ситуацій та формується відчуття, що встигаєш більше ніж інші і що життя не проходить повз. До 9.00 ранку також намагаюся врегулювати усі поточні справи, попрацювати над пріоритетними документами, адже знаю, що пізніше раніше 18.00 за них глибоко «засісти» буде важко через неплановані події. Ранок потрібно починати з гарним настроєм та спробувати вирішити найскладніші завдання, тоді день проходить найбільш ефективно.      

 

- Розкажіть про свої корисні звички.

До корисних звичок, крім спорту, можу віднести постійне самовдосконалення. Фаховий юрист та управлінець перестає бути таким, якщо постійно не працює над собою. Тут допомагають профільні інтернет сторінки, розсилки, соцмережі та різні групи в них. Колеги завжди діляться чимось новим та цікавим, відповідно черпаю новини та знання з них. Намагаюся ніколи не байдикувати, адже робочий час потрібно постійно використовувати ефективно. Також зловживаю мультітаскингом, намагаюся паралелити процеси та встигати на різні події призначені на один час. Я не вірю, що можна досягти успіху інакше. Принаймні не в наш час. Корисним, безумовно, є і проведення часу із сім’єю. Чим старшими стають діти, тим більше часу потрібно їм приділяти. Це стимулює не пити п’ять чи десять кав, не обідати довго, не запізнюватися зранку, не відволікатися на непов’язані з працею розмови, працювати по ночах тощо. Корисною є і наукова діяльність, яка націлена на покращення існуючи систем, допомагає віддалитися виключно від практичних аспектів професії та абстрагуватися у дещо іншому напрямку. Навіть в межах нашої професії є багато відгалужень, якими можна скрашувати звої навики.


- Чи можете Ви назвати найцікавішу зустріч за роки Вашої кар'єри юриста?

Наша професія найцікавіша власне спілкуванням з людьми і це її основна перевага. Люблю спілкуватися із людьми, які досягли успіху та мають чого навчити своїм прикладом. Люблю спілкуватися із ентузіастами та трудоголіками, які діляться своїм запалом. Приємно бачитися із фахівцями інших галузей, які можуть розповісти про цікаві аспекти свої діяльності. Не раз мав змогу говорити із президентами, прем’єр-міністрами, міністрами, депутатами. Усі вони дуже непересічні та цікаві особистості. Маю інтерес і до філософії та теології. Закарбувалася зустріч із спочившими Владикою Гузарем чи Богданом Гаврилишиним. Ці постаті назавжди залишаться в моїй пам’яті. По доброму заздрю людям із математичною пам’яттю, які можуть і через 10-15 років згадати дослівно про що ми з ними спілкувалися.         

 

- Дайте пораду про те, як корисно провести свій день.

Головне постійно концентруватися на роботі та мати чіткий план на день, тиждень, місяць, рік, життя. Інакше у вирі подій можна загубити свій шлях. Корисним є прогнозування подій, обдумання до чого приведе та чи інша подія чи ситуація. Важливим є вміння сказати «ні» чи «стоп». Інакше багато часу витрачається в пусту. Не для кожного питання варто призначати внутрішню нараду, а також варто довіряти людям приймати самостійні рішення. Нехай краще помиляться. Із кожної помилки є вихід і не один, а досвід отриманий з неї є безцінним і насправді формує сильні постаті.