ME
NU

Наталія Горбаль

Партнер, адвокат

Телефон:

+380 44 390 55 33
Про юриста

Наталія Горбаль очолює практику приватних клієнтів та сімейного права Arzinger і фокусується на питаннях сімейно-шлюбних відносин, включаючи питання поділу та збереження майна, захисту прав та законних інтересів дітей, а також  спадкового планування. Має більш ніж 23-річний досвід роботи в юриспруденції. Сфера компетенції Наталії охоплює всі аспекти захисту прав, які виникають у сімейно-шлюбних відносинах (судовий захист, альтернативні процедури вирішення спорів, договірне врегулювання, превентивні заходи, тощо), а також юридичне супроводження клієнтів з питань усиновлення та сурогатного материнства.   

Індустрії
Додаткова
інформація
 • Досвід

  Консультування з правових питань та розробка стратегії захисту прав у сфері шлюбу та сім’ї, включаючи майнові права.

  Представництво інтересів клієнтів у судових спорах, пов’язаних, зокрема, із розірванням шлюбу, в тому числі, укладеного за межами України, визнанням шлюбу фіктивним, поділом майна подружжя, визначенням місця проживання дитини та встановленням способу участі батьків у житті дитини, утриманням дитини (стягнення аліментів та додаткових витрат), позбавленням батьківських прав, встановленням факту спільного проживання однією сім’єю без реєстрації шлюбу із наступним поділом майна, стягненням витрат, пов’язаних із підготовкою до весілля у зв’язку із відмовою від реєстрації шлюбу.

  Авторські розробки: шлюбного договору в залежності від мети укладення договору, договору про участь у вихованні та утриманні дітей, в том числі, із відкладальною умовою (ще до народження дітей), договору про правовий статус майна (включаючи борги), нажиті під час спільного проживання чоловіка і жінки без реєстрації шлюбу (т.з. «цивільний шлюб»)

  За версією одного з політичних журналів була названа «єдиним лобістом» шлюбного договору в Україні.

 • Освіта

  Київський державний інститут іноземних мов, факультет іспанської мови (1991);
  Інститут адвокатури при КНУ ім. Т. Шевченка, диплом з відзнакою, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю (2001);
  Institute for U.S. Law (George Washington University Law School) (2018)

 • Публічна діяльність

  Наталія Горбаль є автором книг «Must have сезону, або Путівник (труднощами) сімейного життя» та «Must have сезону, або Новий погляд на шлюбний договір».

  Заснувала першу онлайн-школу "PRO шлюб та сім'ю".

  Єдина в країні, хто визначив цілі укладення шлюбного договору, від яких залежить зміст договору; сформулювала чотири форми розірвання шлюбу (в залежності від ініціатора), а також чотири форми спільного проживання чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу у контексті правових наслідків, в тому числі щодо поділу майна та боргів, а також виникнення прав на утримання.

  Є автором понад сотні статей з питань шлюбно-сімейних відносин.

  Брала участь розробці законопроектів, пов’язаних із внесенням змін до Сімейного кодексу України та інших законодавчих актів в частині захисту прав дітей та посилення відповідальності за несплату аліментів.

  Наталія регулярно виступає спікером на профільних форумах і семінарах, є автором коментарів для ЗМІ, а також експертом провідних українських телеканалів.

 • Членство в організаціях

  Асоціація правників України
  Асоціація адвокатів України
  Асоціація професіоналів корпоративної безпеки

 • Мови

  Англійська, Російська, Українська, Іспанська,